• טל בן דוד

עקרי הדברים בתחזוקה של הרכב


תחזוקת רכב במוסך קרול ברחובות
תחזוקת רכב במוסך קרול ברחובות

טיפולים שוטפים יש להקפיד לבצע טיפולים שוטפים ברכב לפי הוראות היצרן. יש לבדוק בספר רכב מתי לבצע את הטיפול התקופתי ולהגיע בזמן כדי למנוע נזקים למכלולים שברכב.

מסנן מזגן מומלץ להחליף לפי הוראות היצרן מסנן מזגן ברכב כדי למנוע זיהום ואבק שנכנס לתוך הרכב אותו אנו נושמים כתוצאה מכך. מסנן המזגן מהווה חלק חשוב בשמירה על האוויר אותו אנו נושמים ברכבותפקידו לשמור על ניקיון היחידה הפנימית האחראית לתפוקת מיזוג יעילה.

שמן ומים יש לבצע בדיקה שבועית של מפלס השמן והמים (נוזל קירור), מים במצבר ושמן בלמים. במידה והמפלס של אחד הגורמים ירד, יש להגיע למוסך לבדיקה.

צמיגים נסיעה עם צמיגים לא תקינים עלולה לסכן חיים! הצמיג תומך במשקל הרכב, משפר את אחיזת הרכב ובולם זעזועים. בימי החורף, תקינות הצמיגים מקבלת משמעות כפולה משום שבכביש רטוב, אחיזת הצמיג בכביש פוחתת במידה ניכרת. לכן, יש להגיע לביקורת במוסך ולבדוק את טיב הצמיגים.

תדלוק הרכב יש למלא מיכל דלק ברכב ברגע שמחוג הדלק מופיע ב"רבע" ולא אחרי. אם מתדלקים כאשר יש נורת אזהרה דולקת - מצטבר לכלוך בתחתית מיכל הדלק - דבר הגורם לנזק. שימוש בתוסף דלק באופן קבוע מדי טיפול שגרתי תורם לשמירה על רמת אחזקה גבוהה של מערכות הזרקת הדלק ושומר על חיישני הרכב.

כיוון פרונט כוון זה אחראי על הזווית המדויקת בה יפגוש הצמיג את הכביש. כאשר הרכב עולה על "באמפרים" (פסי האטה), מדרכות או עוצר בפתאומיות - נפגע האיזון במיתלים ומופעל לחץ לא שווה על הצמיגים והמיתלים. אי האיזון גורם לבלאי בצמיגים, צריכת דלק גבוהה, חוסר איזון של הרכב על הכביש, נטייה של הרכב לצדדים ואי יציבות כללית של הרכב על הכביש.

איזון גלגלים בכל מצב בו מורגשות רעידות בהגה בעת הנהיגה, למרות שנמצא הרכב תקין מבחינת זוויות ההיגוי, בולמי זעזועים על ידי שימושבמכונת איזון והתקנת משקולות תואמות על ה ניתן למנוע את הרעידות

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול